V Niedziela zwykła – 10 lutego 2019 r.

1. Pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Jego zaufanie słowom Jezusa – wbrew obawom i czynnikom zewnętrznym – przyniosło obfity połów ryb. Niech obecność na Mszy św. będzie wyrazem naszej gotowości na przyjęcie Jezusa do pójścia za Nim, do zaufania Mu w wydarzeniach dnia codziennego.
  2. Jak pamiętamy wczoraj rozpoczął się drugi etap IV Synodu Duszpasterskiego w naszej diecezji, poświęcony rodzinie. Miło, że także z naszej parafii były obecne osoby zainteresowane w katedrze. Zachęcamy także do zapoznawania się z informacjami o Synodzie na stronie naszej Łódzkiej Archidiecezji.
  3. Dziś po Mszy o godz. 10.00 oraz 11.30 nasi parafialni uczestnicy ŚDM w Panamie podzielą się swoimi wrażeniami i zdadzą krótką relację z wyniesionych doświadczeń spotkania z Ojcem św. Zapraszamy.

1. W poniedziałek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. w intencji chorych przewodniczył będzie Ksiądz Bp. Marek Marczak.

1. My też w parafii zapraszamy do wspólnej modlitwy za chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi. Msza św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych odbędzie się jutro o godz. 16.30.

1. W czwartek (14 lutego) przypada liturgiczne wspomnienie św. Cyryla i Metodego patronów Europy. Powierzajmy Panu Bogu za ich wstawiennictwem nasz kontynent. Tego dnia przypadają także popularne Walentynki. Módlmy się za zakochanych o Boże prowadzenie.

1. Ogólnopolskie spotkanie formacyjne dla mężczyzn odbędzie się w sobotę 16 lutego o godz. 11.00 w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej wna Widzewie. W programie modlitwa różańcowa, konferencje, praca w grupach, Eucharystia oraz świadectwa.

1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowe numery tygodników Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, Miłujcie się.

1. Życzymy spokojnej niedzieli, szczęśliwych wyjazdów na ferie, udanego karnawału i dobrego tygodnia.