II niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

Dziś słyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”. W Adwencie czekamy na święta Bożego Narodzenia, lecz także uświadamiamy sobie, że Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. I do tego wydarzenia mamy się dobrze przygotować. Wyprostować ścieżki to zwrócić się do Boga, ukierunkować swoje dążenia na Niego. Tak, aby naszemu myśleniu o końcu świata nie towarzyszył lęk, ale radość spotkania z Chrystusem

1. W dzisiejszą adwentową niedzielę liturgia Kościoła obchodzi Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Pamiętajmy o tych, którzy tworzą wspólnoty i budują kościoły na wschodzie. Wspomóżmy ich naszą ofiarą do puszki.
  2. Przypominamy, iż msza św. roratnia odprawiana jest w naszym kościele codziennie oprócz niedzieli o godz. 7.00 rano. Dla dzieci i młodzieży także w środę i sobotę o godz. 17.30.
  3. W najbliższy czwartek, 13 grudnia, kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym dniu pragniemy się modlić za niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny. Polecajmy Bogu naszych rodaków, którzy walczyli o wyzwolenie z komunizmu i przyczynili się do naszej wolności.
  4. Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 16 grudnia i potrwają do wtorku 18 grudnia. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą podczas każdej mszy św., zaś w poniedziałek, wtorek 7.00, 9.00 i 17.30. Rekolekcje przeprowadzi ks. dr Marek Chrzanowski Orionista ze Zduńskiej Woli.
  5. Świece Caritas na stół wigilijny można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Są duże po 13 zł i małe po 5 zł. Dochód z tej akcji jest przeznaczony na pomoc biednym. Dziękujemy bardzo za podjęcie akcji drzewko. Przygotowane paczki dla dzieci należy złożyć do 16 grudnia w zakrystii.
  6. Tylko jedna jest taka noc… najpiękniejsze kolędy i pastorałki śpiewa Patrycja Zywert- Szypka i Grzegorz Szypka z teatru 3GramyKultura z Warszawy. Na ten wyjątkowy koncert zaprasza Gminny Ośrodek Kultury dnia 14 grudnia o godz. 18.00. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w GOK.
  7. W kruchcie do nabycia nowy numer tygodników Niedziela, Gość niedzielny oraz Idziemy. Życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia Adwentu.