XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 r.

Msze św. w niedzielę o godz. 8.00; 10.00; 11.30 i 17.00

1. Dziś w przedostatnią niedzielę października przypada Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny obchodzony w Kościele czas szczególnej modlitwy w intencji misji na całym świecie. Pamiętajmy w swoich modlitwach o misjonarzach, którzy kontynuują misje rozpoczętą przez apostołów prawie dwa tysiące lat temu. Taca przeznaczona jest na Papieskie dzieła Misyjne.
  1. W przyszłym tygodniu nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Prosimy uwzględnić cofnięcie wskazówek o godzinę przychodząc do kościoła.
  1. Przypominamy, że trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17.00 w dni powszednie, a w niedziele o 16.30. Dziękujemy już dziś dzieciom, które chętnie przychodzą przed ołtarz i odmawiają różaniec.
  2. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
    22 X (poniedziałek) – św. Jana Pawła II, papieża
    23 X (wtorek) – św. Jana Kapistrana, zakonnika;
    24 X (środa) – św. Antoniego Marię Clareta, prezbitera;

5. Można składać tradycyjne wypominki jednorazowe bądź roczne w kancelarii lub zakrystii. W naszym kościele modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed mszą o godz. 8.00 i 11.30.

1. Komunikaty:
  • 31 października, wieczorem o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się tegoroczna „Noc świętych”. Zakończenie modlitewnego spotkania przewidziane jest ok. godz. 21.30.
  • Jutro o godz. 18.00 w Sali OSP w Justynowie odbędzie się spotkanie informacyjne Programu „Czyste Powietrze” z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Wszyscy zainteresowani wymianą źródła ogrzewania są zaproszeni na spotkanie w sprawie warunków dofinansowania.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowe numery tygodników Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy, Miłujcie się. Dziś wychodźmy z kościoła powoli – będziemy zliczani.

8. Życzymy miłej, spokojnej niedzieli oraz dobrego tygodnia.