XXVIII niedziela – 15 października 2017 r.

1. W dzisiejszej ewangelii słyszymy przypowieść o uczcie. Król wzywa zaproszonych: „Przyjdźcie na ucztę”. Oni jednak to zlekceważyli. Również nam bóg daje zapowiedź uczty: niczego nam nie brakuje, a On zaspokoi nasze potrzeby. Mimo to i my wynajdujemy różne wymówki – bo praca, bo Internet, bo telewizja, bo brak czasu. Bóg kieruje swoje zaproszenie do nas każdego dnia. Obyśmy odpowiedzieli na nie miłością, modlitwą i czynieniem dobra.
  1. Trwają nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są o godz. 17.00 w dni powszednie, a w niedziele o 16.30. Zapraszamy do wytrwałego uczestnictwa dzieci oraz młodzież.
  1. Ks. Rafał organizuje w sobotę autokarowy wyjazd młodzieży z grup parafialnych do Uniejowa na termy. Chętnych zapraszamy.
  1. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną, w Polsce rozpocznie się także Tydzień Misyjny. Naszą serdeczną modlitwą obejmijmy wszystkich misjonarzy i misjonarki na całym świecie. Wówczas ofiary na tacę złożone przekażemy na misje katolickie.
  1. Można składać tradycyjne wypominki w kancelarii i zakrystii. Modlić się będziemy za zmarłych w procesji na cmentarzu, w Dzień Zaduszny oraz w każdą niedzielę rano przed 8.00 i 11.30.
  1. W tygodniu Kościół wspomina w liturgii:
    18 X (środa) – święto św. Łukasza Ewangelisty, apostoła patrona lekarzy
    20 X (piątek) – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
    21 X (sobota) – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
  2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej, z racji dnia patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, serdecznie zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym na uroczystą Mszę św. do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi 18 października o godz. 18.00.
  3. Stowarzyszenie Wiosna i Zespół Szlachetnej Paczki zachęcają do zostania ich wolontariuszem. Stowarzyszenie prosi o zgłaszanie rodzin które oczekują pomocy. Kontakt z proboszczem albo panią Anią Filip 503 546 589.
  1. Polecamy czytelnikom numery tygodników Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny oraz Wzrastanie.
  1. Prosimy wychodzić z kościoła powoli – będziemy zliczeni przez ministrantów…
  1. Życzymy udanej niedzieli. Matka Boża Królowa Polski niech wyprasza potrzebne łaski i moc ducha Gościom, Parafianom, Dobrodziejom i wszystkim modlącym się w naszym kościele.