Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy przypomina nam o wspólnocie miłości jedynego Boga w Trzech Osobach. Każdy z nas jest zaproszony do bliskości z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Budowanie jedności z innymi ludźmi i realizowanie przykazania miłości w naszej zwykłej codzienności to wyznawanie wiary w Boga Trójjedynego. Niech nasze życie będzie świadectwem miłości Boga, któremu zawierzyliśmy.

1. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy niedzielny. Po mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji tradycyjna jak w ubiegłym roku. Zapraszamy asystę, grupy parafialne, chór, młodzież i ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, a także wszystkich parafian do licznego udziału w procesji. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej, aby w Boże Ciało przyszły na mszę św. i procesję. Prosimy o udekorowanie okien domów nie tylko na trasie procesji. W Boże Ciało można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystej procesji eucharystycznej. Tego dnia mamy oczywiście obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
  2. Przez oktawę Bożego Ciała tradycyjnie odbywać się będzie procesja w ramach nabożeństwa czerwcowego, a dodatkowo nieszpory eucharystyczne – zapraszamy do udziału, aby oddawać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu.
  3. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy dzieci komunijne – Bielanki, na próbę sypania kwiatków; chórzystów i kantorów scholi zapraszamy na próby śpiewu przed Bożym Ciałem w poniedziałek i środę też o 19.00, natomiast chętnych dorosłych, którzy chcą się włączyć w przygotowanie trasy i ołtarzy prosimy do pomocy w środę wieczorem.
  4. Parafia w Moszczenicy zaprasza do udziału w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych w dniach 9-20 czerwca. Punktem szczególnym będzie koncert uwielbienia zespołu Deus Meus w dzień Bożego Ciała o godz. 19.00
  5. Wspólnota Legion Małych Dusz 21 czerwca w kościele Sióstr Karmelitanek w Łodzi organizuje dzień modlitwy i uwielbienia Szczegóły na plakacie w kruchcie.
  6. Polecamy nowe numery tygodników Niedziela, Gość Niedzielny, Przegląd katolicki oraz Idziemy. Życzymy opieki Trójcy Przenajświętszej i udanego tygodnia. Szczęść Boże.