Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

Jezus Chrystus, „Słońce nie znające zachodu” niech Was, Drodzy Parafianie, Przyjaciele, Goście parafii MB. Królowej Polski w Bedoniu opromieni swoim blaskiem, niech wznieci w Was płomień wiary, nadziei i miłości. Z całego serca życzymy Wam na ten Święty Czas Paschalnej Radości, aby Jezus obdarzał Was zdrowiem, swym nie gasnącym pokojem i radością. Niech wszystkie Rodziny przeżywają dar wspólnoty i jedności. Niech każdego z Was ten szczególny Czas przybliży do Pana, który nam zajaśniał niezwykłym blaskiem Zmartwychwstania. Razem z Wami głosimy z całym światem i całemu światu: Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

1. Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Cieszymy się z bliskości żyjącego Jezusa i wychwalamy Boga za dar nowego życia. Z racji na procesja rezurekcyjną i główną Mszę św. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Oktawie wielkanocnej nowenna po mszy o godz. 17.30. Jutro można złożyć ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczny w Łodzi.
  3. Osiem początkowych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Zapraszamy do udziału w mszach świętych.
  4. W przyszłą niedzielę, II wielkanocną (28 kwietnia) – Uroczystość Miłosierdzia Bożego i koniec Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia patronalne święto Caritasu. Zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  5. Caritas parafialnej składamy serdeczne podziękowanie za akcję chlebek do święconego, za paczki żywnościowe i tym, którzy ochotnym sercem w sklepach Biedronka odpowiedzieli na potrzeby drugiego człowieka.
  6. Składamy serdeczne podziękowania Służbie Liturgicznej z ks. Rafałem na czele, panu organiście oraz chórowi, scholi młodzieżowej, asyście, ks. Marianowi za święcenie pokarmów i posługę w konfesjonale, panu Maciejowi Batlińskiemu i ks. Rafałowi za wykonanie Grobu Pańskiego i rodzinie Góreckich za kompozycje kwiatowe, panu kościelnemu, a przede wszystkim Martynkom za sprzątanie kościoła na Święta i druhom strażakom za wartę przy grobie oraz udział w rezurekcji.
  7. Wszystkim za udział w nabożeństwach Triduum sacrum, za troskę o kościół, składane ofiary, za łączność z parafią, za wspieranie dzieł Caritasu – serdeczne Bóg zapłać.
  8. Korzystając dzisiaj z wyśmienitej frekwencji pragnę przeprosić za opóźnienia w realizacji kaplicy adoracji, ale nasza artystka pani Beata Mirowska złamała nogę. Wykonanie się opóźnia, ale koncepcja projektu staje się bardziej dojrzała. Na ten moment rzeźbiarz wykonuje sedilia i klęcznik w piaskowcu.
  9. Potrzebujemy jeszcze 10-15 osób, aby doszła do skutku pielgrzymka na Białoruś. Może ktoś z przybyłych gości jest zainteresowany? Szczegóły są na stronie internetowej naszej parafii. Polecamy się życzliwej uwadze.
  10. Polecamy nowe numery tygodników Niedziela, Gość niedzielny i Idziemy oraz nowe pismo Przewodnik katolicki.