Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018 r.

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” – tak rozpoczynamy dzień oraz modlitwę. Kiedy czynimy znak krzyża, stajemy w obecności Boga i wyznajemy naszą wiarę. Te słowa zostały również wypowiedziane nad każdym z nas przy chrzcie. Nasze chrześcijańskie życie jest wręcz zanurzone w Tajemnicy Trójcy Świętej. Świadomie i z otwartym sercem oddawajmy chwałę Bogu Jedynemu w trzech osobach.

1. Dziś zbierane są w kościołach ofiary do puszki na kolonie letnie organizowane przez Caritas.

1. Duszpasterstwo Pracowników nauki zaprasza na spotkanie pracowników wyższych uczelni we wtorek 29 maja o godz. 19.00 do kaplicy DA „Piątka”.

1. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy niedzielny. Po mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji tradycyjna jak w ubiegłym roku. Zapraszamy asystę, grupy parafialne, chór, młodzież i ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, a także wszystkich parafian do licznego udziału w procesji. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej, aby w Boże Ciało przyszły na mszę św. i procesję. Prosimy o udekorowanie okien domów nie tylko na trasie procesji. W Boże Ciało można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystej procesji eucharystycznej. Tego dnia mamy oczywiście obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

1. Przez oktawę Bożego Ciała tradycyjnie odbywać się będzie procesja w ramach nabożeństwa czerwcowego – zapraszamy do udziału, aby oddawać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu.

1. W środę o godz. 19.00 zapraszamy dzieci komunijne – Bielanki, na próbę sypania kwiatków; natomiast dorosłych, którzy chcą się włączyć w przygotowanie ołtarzy prosimy do pomocy.

1. Przypadają w tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Rano odwiedzimy chorych.

1. W sobotę ks. Rafał udaje się z młodzieżą na pola lednickie. Wyjazd rano o godz. 6.00.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii dla uczestników pielgrzymki po kościołach Węgier i Rumunii. Zapraszamy 3 czerwca na godz. 19.00.

1. Centrum badań diagnostycznych organizuje badania płuc, zakwaszenia oraz gęstości kości pod kątem osteoporozy. Badanie odbędzie się w ambulansie diagnostycznym w poniedziałek 28 maja o godz. 14.15 na parkingu przy naszym kościele. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

1. Polecamy nowe numery tygodników Niedziela, Gość Niedzielny oraz Idziemy. Życzymy opieki Trójcy Przenajświętszej i udanego tygodnia. Szczęść Boże.