XX niedziela – 19 sierpnia 2018 r.

1. Mowa Jezusa jest prosta. Nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Nie możemy również pomawiać Jezusa o niejasne lub zagadkowe wyrażanie się. Jezus jest prawdą i życiem. Prawdą Jezusa, Jego Ewangelią jest On sam. Tylko ten, kto Go przyjmuje, może Go zrozumieć. Chleb, który daje nam Jezu jest „chlebem żywym”, niosącym życie temu, kto jest gotowy dać się przemienić w Tego, którego przyjmuje pod postaciami eucharystycznymi.
  1. We wtorek wyrusza 93. Piesza Pielgrzymka łódzką na Jasną Górę pod hasłem Napełnieni Duchem Świętym. Zapisy do IX grupy przed kościołem po mszach św. Łączymy się duchowo z Pielgrzymami, którzy w piątek około godz. 1500 dotrą na Jasną Górę. W piątek, 24 sierpnia o godz. 1900, na szczycie Jasnej Góry, zostanie odprawiona Msza św. w intencjach, które towarzyszyły pielgrzymom.
  1. W czwartek po odprawieniu mszy św., gdzieś tak o godz. 800 z naszego kościoła w Bedoniu wyruszy na Jasną Górę po raz trzeci inna 60. osobowa grupa pielgrzymów, miłośników jednośladów. Lista jest wciąż dynamiczna.
  1. W piątek o godz. 700 z parkingu przed kościołem wyjeżdża autokarowa grupa udająca się na wejście pielgrzymów na Jasną Górę. Powrót autokaru po Mszy św. dla łodzian na szczycie Jasnogórskim.
  1. W czwartek i piątek nie będzie zasadniczo czynna kancelaria parafialna.
  1. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków.
  2. W tygodniu liturgia Kościoła obchodzi:
    20 VIII (poniedziałek) – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
    21 VIII (wtorek) – wspomnienie św. Piusa , papieża;
    22 VIII (środa) – wspomnienie N.M.P. Królowej;
    24 VIII (czwartek) – Święto św. Bartłomieja Apostoła;
  3. W przyszłą niedzielę w Brzezinach odbywają się Dożynki Archidiecezjalne. Gdyby jakaś delegacja z naszej parafii zechciała się udać tam to byłoby miło. Prosimy o kontakt. Nasze parafialne dożynki zorganizujemy w tym roku w niedzielę 9. września.
  1. Polecamy czytelnikom nowe numery tygodników Idziemy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  1. Życzymy udanej niedzieli. Matka Boża Królowa Polski niech wyprasza potrzebne łaski i moc ducha Gościom, Parafianom, Dobrodziejom i wszystkim modlącym się w naszym kościele.