IV Niedziela Wielkanocna – 3 Maja 2020 r.

Trzeci maja to ważna data w dziejach naszej ojczyzny. Od siedemnastego wieku, kiedy to Polska nie poddała się nawałnicy szwedzkiego potopu, każdy Polak do Jasnogórskiej Pani pielgrzymuje duchem i sercem, prosząc o dalszą Jej opiekę nad naszym krajem. Łączymy się z biskupami na Jasnej Górze, którzy poświęcają nasz naród dzisiaj w dobie zagrożenia epidemią. Nie sposób i dziś nie rozważyć tajemnicy opieki Maryi, która jako nasza Matka i Królowa chroni nas i wspiera.

Słowo Boże, które jak dobre ziarno zapadło w glebę naszych dusz, mówi nam o naszej Matce. Ewangeliczna scena przedstawia Maryję pod krzyżem. Na Golgocie stanął krzyż odkupienia, na nim Syn Boży cierpi i umiera, ale obok stoi Matka. Maryja jest z Jezusem zawsze! Ona nigdy nie opuściła Go na krok! Co więcej, Matka Boża i dziś jest zjednoczona ze swoim Synem w królestwie Bożym. Zawsze z Jezusem, zawsze czuwająca – MATKA!

1. Obchodzimy dziś nasz parafialny Odpust ku czci NMP Królowej Polski. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Suma za parafian odprawiona będzie bez udziału specjalnie zaproszonych gości, bez procesji. Cieszmy się, że nie jesteśmy we Francji i możemy być w kościele w najbliższym gronie.
  • Bóg zapłać pani Grażynie Klusek za sprzątanie kościoła, wszystkim troszczącym się o parafię, Bóg zapłać modlącym się w czasie 40 godzinnego nabożeństwa.
  • Dziś rozpoczynamy w kościele tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Szczególnie będziemy pamiętać o tej intencji w I czwartek miesiąca.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.30.

• W bieżącym tygodniu Kościół w liturgii obchodzi:
    4 V (poniedziałek) – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
    5 V (wtorek) – św. Dominika Savio, Patrona ministrantów i oczekujących potomstwa;
    6 V (środa) – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;
    8 V (piątek) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

• Polecamy do nabycia nowe numery tygodników: Niedziela, Idziemy, Przegląd katolicki oraz Gość Niedzielny.

• Życzymy wszystkim bardzo miłej niedzieli i wiele radości z przeżywania naszych dorocznych Uroczystości odpustowych. Szczęść Boże.